Zor İnsanlarla Başa Çıkma Sanatı


 Katılımcı Sayısı:

     10 - 18 kişi Süre:

     1 gün Kimler Katılmalı:

     Müşteri temsilcileri, satış ekipleri ve insan ilişkileri konusunda gelişim planı olan herkes

Bazı insanlarla iletişim kurmak ilk bakışta diğerlerine göre daha zor görünebilir. Aslında zor olan insanlar değildir, zor olan onların beklentilerini doğru anlayabilmek ve onların bunu anladığımızı fark etmelerini sağlayıp, daha sonra hızlı bir şekilde çözüm bulmaktır. Bazı durumlarda esas beklenti su yüzeyinde görünen beklentilerden çok daha farklı olabilir. Ekare Eğitim ve Danışmanlık bu eğitim modülü ile insan insana ilişkilerin olduğu her alanda katma değer sağlamayı hedeflemektedir.

Şirketinize Kazandırdıkları:

Özellikle müşteri tatmininin bire bir insan ilişkilerinden etkilendiği durumlarda bu eğitimin sizlere katma değer sağlayacağını düşünüyoruz. Müşteriler organizasyonun farklı seviyelerindeki çalışanlarla bire bir temas halinde olabilirler ve onlar için şirketinizin imajını temas halinde oldukları kişiler oluştururlar. Bazı durumlarda sinirli, bazılarında aceleci, bazılarında kaprisli davranıyor olabilirler. Bu eğitim modülü bütün bu durumlarda şirketinizin çalışanlarının müşteri tatminine etkisini geliştirmeye katkı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca zaman baskısı gibi stres yaratan şartlar altında çalışan iş gruplarının da birbirlerine daha ılımlı yaklaşmasına katkı sağlayan bir içeriğe sahiptir.

Katılımcılara Kazandırdıkları:

Katılımcılar, bu eğitimden stres altındakileri rahatlatma, karşıdakilerin esas beklentilerini anlama, konuşulanlardan ve vücut dilinden konuşulmayan problemlere doğru gidebilme, konuşulmayanı konuşulur yapma, empati kurma, karşıdakilerin problemlerine hızlı bir biçimde pratik çözümler bulma ve inisiyatif kullanma konularındaki becerileri üzerinde çalışıp bu becerilerini geliştirmeyi bekleyebilirler.

picture_as_pdf
Live Help