Mülakat Becerileri


 Katılımcı Sayısı:

     10 - 18 kişi Süre:

     1 gün Kimler Katılmalı:

     İK yönetici ve uzmanları ile işe alım ve performans yönetimi süreçlerine dâhil olan bütün bölüm yöneticileri

Yöneticiler işe alımın yanı sıra performans değerleme ve şirket içi enformel araştırmalar yapma gibi değişik amaçlar için mülakatlar yaparlar. Mülakatlar insan insana yürütülen süreçlerdir. Mülakat sırasında güç ve otoritenin yanlış kullanımı veya kullanılmaması mülakatın etkinliğini direkt olarak etkiler. Aslında mülakatlarda soru sorma becerileri kadar dinleme ve anlama becerileri de son derece kritiktirler. Ekare Eğitim ve Danışmanlık bu konudaki işbaşı tecrübesini ve akademik birikimini "Mülakat Becerileri" eğitimi ile sizlere sunuyor.

Şirketinize Kazandırdıkları:

Bu eğitim şirketinizde performans, işe alım ve mülakat becerileri gerektiren diğer görüşmelerin etkinliğini arttırmak üzere tasarlanmıştır. Bu görüşmeler sırasında savunmacı iletişime sebep olan davranışlarda bulunmak, gerekli verileri doğru şekilde toplayamamak, ilişkileri zedeleyen tavırlara sahip olmak çoğu zaman ilk bakışta fark edilmeyen zararlara sebep olurlar. Ekare Eğitim ve Danışmanlık sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda standart mülakat becerileri eğitimini size özel bir içerik ve şirketinize has vaka çalışmaları ile destekleyerek bu konuda ihtiyaç duyduğunuz becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmayı hedefliyor.

Katılımcılara Kazandırdıkları:

Eğitime katılanlar, bu eğitim sırasında farklı mülakat çeşitleri sırasında ihtiyaç duyacakları, veri toplama, aktif dinleme, doğru mülakat ortamını seçme ve hazırlama, durumsal olarak rol oynama, mülakat yapılan kişiyi konuşmaya motive ederken aynı zamanda kulvar içinde tutma, iletişim bariyerlerini ortadan kaldırma konularındaki becerileri üzerinde çalışma fırsatı bulacaklar. Aktif katılım ve geri beslemeye dayalı bu eğitim programı sırasında katılımcılar ayrıca kendilerini ekranda mülakat yaparken görme şansına da sahip olacaklar.

picture_as_pdf
Live Help