Eğitimcinin Eğitimi


 Katılımcı Sayısı:

     10 - 14 kişi Süre:

     2 gün Kimler Katılmalı:

     İç eğitmenler ve iç eğitimci olması planlananlar

Özellikle teknik uzmanlıklar ve/veya sıkça tekrar edilmesi gereken eğitim konularında iç eğitimciler kullanmak şirketler açısından daha avantajlı olabiliyor. Ancak bu durumda da karşılaşılan en önemli sorunlar kimlerin eğitim vereceği, bu kişilerin ne kadar etkin bir şekilde eğitim verecekleri, eğitim içeriklerini nasıl hazırlayacakları, içeriğe neleri dâhil edip neleri etmemeleri gerektiği, eğitimin sonuçlarını nasıl ölçecekleri gibi konulan kapsıyor. Eğitim planlama, verme ve sonuçlarını takip etme konusunda uzman olan Ekare Eğitim ve Danışmanlık bu eğitimde kendi kullandığı metodolojileri bu konudaki açığı kapayabilmek için sizlere sunuyor.

Şirketinize Kazandırdıkları:

Ekare Eğitim ve Danışmanlık bu eğitim modülü ile şirketinizdeki iç eğitim faaliyetlerinin etkinliğinin arttırılmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Şirketinizde eğitim planlamaktan, eğilim içeriği hazırlamaktan, eğitim vermekten ve sonuçlarını değerlemekten sorumlu olan kişilerin bu alanlarda uzmanlarca kabul görmüş teknik ve yöntemleri etkin bir biçimde kullanabilmeleri için bu eğirimde bu konular ile ilgili yetkinlikler üzerinde uygulamalı olarak çalışılması planlanmıştır.

Katılımcılara Kazandırdıkları:

Eğitim sırasında eğitim ihtiyacı belirleme, eğitim bütçeleme, eğitim maliyeti çıkarma ve eğitim planlama gibi konulara değinildikten sonra katılımcılar eğitim ihtiyacı belirleme araçlarını uygulamalı olarak kullanma şansına sahip olacaklardır. Daha sonra eğitim içeriğinin nasıl etkin hazırlanacağı üzerinde yine uygulamalı olarak çalışma şansını bulacaklardır. Eğitimin ilerleyen aşamalarında ise eğitim verme becerilerini geliştirmek üzere konunun önemli noktaları kendilerine aktarıldıktan sonra, eğitim sunumu yapabilecekler ve bu sırada çekilen videolar sayesinde kendilerini ekranda görebileceklerdir. Son olarak eğitim sonuçlarını ölçebilmeleri için kendilerine ölçme ve değerleme araçları aktarılacaktır.

picture_as_pdf
Live Help